Zacięta walka na rozpoczęcie sezonu

Walka do końca, głośny doping kibiców i fascynująca gra drużyn po obu stronach siatki to określenia, jakie opisują sobotni mecz pomiędzy MUKS Huragan Wołomin a ekipą z Ostrołęki.

Spotkanie rozpoczęło się dokładnie o 19:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie przy trybunach pełnych kibiców, którzy nieśli dopingiem swoich ulubieńców. Po rozpoczęciu pierwszego seta drużyna gości zorientowała się, że nie będzie to dla nich łatwy spacerek z drużyną z Wołomina. Nasi zawodnicy po zaciętym boju przegrali pierwszego seta 26:28.

Druga i trzecia partia należała do drużyny MUKS Huragan Wołomin, duża skuteczność w ataku, gra blokiem, pewna punktująca zagrywka i dobre przyjęcie były kluczem do zwycięstwa w drugim secie 25-20 oraz w trzecim 28:26. Tablica wyników pokazywała 2:1 dla zespołu z Wołomina, który rozpędzał się z minuty na minutę.

Jednakże drużyna Energi Ostrołęka, która jest pretendentem do zdoycia mistrzostwa II ligi mężczyzn i walki o awans do I ligi obudziała się z letargu pewnie wygrywając 4 odsłonę meczu 19:25. Przed nami rozstrzygnięcie całego meczu w 5 partii, która zdecyduje o wygranej.

Tie Break rozpoczęliśmy bez kompleksów, głośny doping z trybun niósł naszych zawodników do zwycięstwa, przy prowadzeniu 10:9 nasz rozgrywający Bartłomiej Bujniak, który swoją zagrywką rozbijał szyki Energii zagrał bardzo trudną w odbiorze piłkę, która wróciła na naszą stronę i została zakończona punktowo na naszą korzyść. Niestety niezrozumiała decyzja sędziów, liniowy pokazał boisko, główny uznał, że jest aut. Pod wpływem rozmowy sędziów powtórzono akcję, lecz ta sytuacja prowadziła niezadowolenia w naszych szykach i całe spotkanie zakończyło się 2:3 dla gości.

Pomimo przegranej nasz zespół walczył do samego końca, pokazał się z bardzo dobrej strony nawiązujący wyrównaną walkę z zespołem, który od lat budowany jest pod kątem awansu oraz posiadający jeden z największych budżetów w lidze.

Dziękujemy zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu na czele z Tomkiem Rosą za przygotowanie zawodników w tym pierwszym spotkaniu. W sobotnim meczu wygrali kibice, którzy zapewnili doping naszym graczom i grali razem z nimi.

Do zobaczenia już 7 października o godzinie 19:00 w hali OsiR Huragan w Wołominie, na własnym parkiecie zagramy z BAS Białystok.

Po meczu powiedzieli:

Robert Kępka – środkowy MUKS Huragan Wołomin

Na wstępie chciałbym podziękować kibicom za świetny doping . Graliśmy z faworytem tych rozgrywek. Ostrołęka jest bardzo silną drużyną w lidze i pomimo kilku naszych błędów uważam, że mecz był bardzo wyrównany co pokazuje wynik meczu. Celem naszego spotkania było pokazać że jesteśmy waleczną drużyną co doskonale pokazaliśmy w tym spotkaniu . Był to nasz pierwszy mecz ligowy i mogę powiedzieć że mimo wyniku jestem zadowolony z postawy naszej drużyny . Walczyliśmy o każdą piłkę i uważam, że każdy, kto będzie z nami grał, będzie się musiał sporo namęczyć, żeby z nami wygrać. Tak jak wspomniałem na początku , był to nasz pierwszy mecz , wiemy doskonale co mamy jeszcze do poprawy w naszej grze i sukcesywnie będziemy to zmieniać . Jeszcze chciałbym podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu za przygotowanie i za dalszą współpracę Ave Hura….Gang walka!!!!!

Bartłomiej Bujniak – rozgrywający MUKS Huragan Wołomin

Do meczu inaugurującego sezon z Ostrołęką nie podchodziliśmy jako faworyt, jednak wola walki motywowała nas do pokazania dobrej siatkówki. Pierwszy set przegrany na przewagi trochę podciął nam skrzydła, lecz celne uwagi sztabu szkoleniowego w trakcie przerw zaowocowały w wygrane sety. Wspólnie sztywno trzymaliśmy się objętej taktyki, zostawiając na boisku kawał serca. Przegrany mecz pozostawia wielki niedosyt tym bardziej, że przeciwnik był w naszym zasięgu. Analiza dzisiejszego meczu będzie materiałem pozwalającym na poprawienie pojawiających się jeszcze błędów. Myślę, że mecz był dobrym widowiskiem, dlatego też z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na mecz 7 października z BASem Białystok