Wygrywamy Halinów Cup 2017

MUKS „Huragan” Wołomin triumfował w turnieju Halinów Cup 2017 w miniony weekend. Nasz zespół wygrał dwa z trzech rozgrywanych spotkań.

Ubiegły weekend był dla naszych siatkarzy pierwszym testem przed rozpoczynającym się sezonem, udało nam się go zaliczyć może nie na „bardzo dobry” ale na „dobry” jak najbardziej. W turnieju wzięły udział cztery ekipy: MUKS „Huragan” Wołomin, MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa i gospodarz zawodów Lessan Halinów.

 
Turniej rozpoczął się dla naszego zespołu dosyć fatalnie przegrywając z KS Metro Warszawa 3:1 po zaciętej walce po obu stronach siatki. Trzeba nadmienić, że nasz zespół pierwszy raz od objęcia posady trenera przez Tomasza Rosę rozgrywał mecz kontrolny z całkowicie zmienionym i przebudowanym składzie. Później było już tylko lepiej, w drugim meczu nasz zespół podejmował gospodarza rozgrywek i pewnie rozbił drużynę z Halinowa 1:3, ostatnią partię udało się wygrać 10:25. Zwycięstwo nad Lessanem rozochociło naszych siatkarzy i kolejnego dnia turnieju pokonali MOS Wola Warszawa 1:3 po emocjonującym spotkaniu.

 
Po zliczeniu małych punktów udało nam się wygrać turniej i tym samym zdobyć pierwsze miejsce! Pierwszy test został zaliczony, gratulujemy całemu sztabowi szkoleniowemu oraz siatkarzom za poświęcenie i walkę do samego końca.

 
Według wyliczeń naszego statystyka Wojciecha Dębca w naszej drużyny najlepsze statystyki mieli:

 
Najlepiej zagrywający: Paweł Szczepaniak
Najlepiej przyjmujący: Maciej Mata
Najlepiej atakujący: Paweł Szczepaniak
Najlepiej blokujący: Paweł Szczepaniak
Klasyfikacja końcowa:
1. MUKS „Huragan” Wołomin
2. KS Metro Warszawa
3. MOS Wola Warszawa
4. Lessan Halinów

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Rosa-trener MUKS „Huragan” Wołomin
Turniej zagraliśmy po 3 tygodniach od rozpoczęcia przygotowań i po zaledwie kilku treningach z piłkami. Rozegralismy 3 spotkania METRO Warszawa (1-3), LESAN Halinów (3-1) I MOS WOLA Warszawa (3-1) zwyciężając cały turniej. Biorąc pod uwagę, że mamy zupełnie nowy zespół i chłopcy grali że sobą pierwszy raz cieszą wyniki i postawa na boisku. Wszyscy zawodnicy grali, a ja miałem możliwość sprawdzenia ich w różnych ustawieniach. Wystąpilismy bez 4 zawodnikow,którzy nadal przechodzą rehabilitację po kontuzjach I myślę, że do ligi będę miał już cały skład. Teraz mamy 3 tygodnie do pierwszego oficjalnego meczu i czas ten poświęcimy na doskonalenie techniki i zgranie zespolu.

Bartłomiej Bujniak- rozgrywający MUKS „Huragan” Wołomin

Turniej Halinów Cup był naszym pierwszym sprawdzianem w okresie przygotowawczym. Mecze z ligowymi rywalami potraktowaliśmy jak najbardziej poważnie pomimo dużej eksploatacji po treningach wytrzymałościowych. Trener Tomasz Rosa od początku podkreślał, że w trakcie turnieju będą pojawiały się duże rotacje w składzie, aby sprawdzić każdego z nas pod kątęm sytuacji meczowych. Pierwszy mecz z Warszawskim Metrem niestety przegralismy dlatego też na mecz z Halinowem nastawiliśmy się typowo pod wynik co dało zamierzony skutek. Mecz ostatniego dnia z utalentowanymi juniorami MOSu wygraliśmy dzięki spokojnej grze i konsekwentnym utrzymywaniu założeń. Jako zawodnik jestem bardzo zadowolony z wygranego turnieju, który pokazał że potrafimy dobrze grać w siatkówkę. Wynik ten może napawać optymizmem, a nasza forma meczowa wzrośnie napewno, ponieważ najbliższy mecz ligowy dopiero 30 września. Z tego miejsca bardzo gorąco zapraszam wszystkich kibiców na mecze Huraganu i aktywne kibicowanie naszej drużynie

 

fot. Lessan Halinów