Nowy Sezon, Nowe Wyzwania!!! – rozmowa przedsezonowa z I trenerem Huraganu

Ciepły wrześniowy wieczór, tuż po poniedziałkowej siłowni, rozmawiamy z trenerem seniorskiego zespołu Huragana Wołomin, panem Tomaszem Rosą.

D: Jak czujesz się będąc kolejny sezon obdarzony zaufaniem jako trener Wołomina?

T: Bardzo mnie cieszy zaufanie zarządu klubu i chęć dalszej współpracy w budowaniu zespołu, który będzie reprezentował moje rodzinne miasto na poziomie II Ligi Piłki Siatkowej. Myślę, że wynikiem takiej, a nie innej decyzji zarządu był ogrom pracy jaki wykonałem wraz z moim sztabem oraz kierownikiem zespołu. Pomimo różnych przeszkód w poprzednim sezonie udało nam się zrealizować założony cel i pierwszy raz od trzech lat awansować do fazy play-off. W celu rozwoju klubu podjęliśmy współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz zaprosiliśmy do współpracy Damiana Białorudzkiego, który zajmuje się Social Media MUKS Huragan Wołomin oraz trenera przygotowania fizycznego Sebastiana Kobzę. Wszystko to ma na celu osiąganie coraz lepszych wyników i zwiększeniu renomy klubu.

D: Jak oceniasz wyniki z poprzedniego sezonu?

T: Pierwsza runda ubiegłego sezonu nie należała do najlepszych, ponieważ miałem całkiem nowy zespół, który potrzebował czasu na dotarcie się. W drugiej rundzie (rewanżowej) wygraliśmy większość meczów nawet z wyżej notowanymi rywalami co pozwoliło nam ostatecznie zakwalifikować się do fazy play-off. Taki był plan minimum zarządu klubu, który zrealizowaliśmy to w 100%. Najważniejsze jednak dla mnie, że znów zaczęto dobrze mówić o zespole z Wołomina.

D: Na jakim etapie jest budowa zespołu w obecnym sezonie?

T: W tym roku po raz kolejny buduję zespół od podstawach, z ubiegłego roku pozostało czterech zawodników. Nasz tegoroczny zespół będzie się składał z młodych zawodników z różnych stron Polski. Na chwilę obecną mam skompletowany cały skład, a poszczególni zawodnicy będą prezentowani na stronie internetowej i facebook-u klubu.

D: Jak oceniasz udział zespołu w ostatnim turnieju w Jedlińsku?

T: W turnieju w Jedlińsku zagraliśmy z dwoma mocnymi zespołami i zespołem gospodarzy, który jest beniaminkiem trzeciej ligi. Same wyniki nie są zadowalające, ale gra napawa optymizmem przed nadchodzącym sezonem. Był to nasz pierwszy turniej po miesiącu ciężkiej pracy , więc na tle zespołów grających kolejne turnieje nie wyglądało to źle. Zebraliśmy wiele materiałów do analizy i wiemy nad czym musimy pracować aby nasze wyniki były coraz lepsze. Za tydzień jedziemy na turniej do bardzo mocnego zespołu z Rząśni i liczymy, że uda nam się zagrać dobre spotkania.

D: Jaki prognostyk na zbliżający się sezon?

T: W tym sezonie celem drużyny jest awans do fazy play-off i zajęcie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. Zdaje sobie sprawę, że nowy zespół, który zbudowałem potrzebuje czasu na zgranie się, ale wierzę, że nastąpi to jak najszybciej, gdyż widzę potencjał i ciężką pracę chłopców na treningu.

D: Czego możemy Wam życzyć na zbliżający się sezon?

T: Realizacji założonego celu, braku kontuzji i sportowego szczęścia. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na nasze mecze w Wołominie przy Korsaka 4, najbliższy już 6 października o godzinie 19;00 z zespołem MOS WOLA WARSZAWA. Liczymy na głośny doping.

Więc nic nam nie pozostaje jak taże serdecznie zaprosić na pierwszy mecz domowy z MOS Wola Warszawa 6 pażdziernika o godz 19:00.\

Zapraszamy!!!